WordPress Veri Tabanı Temizlemek-Optimize Etmek

Kendi sitem için devamlı olarak yaptığım bir uygulama olan wordpress veritaban temizleme işini sizlere de blogumdan anlatmak istedim. Ben genellikle haftalık olarak siteme bazı bakımlar yaparım. En başta ise veritaban temizliğidir. WordPress sitelerin genel sorunu olan veritaban şişmesi sonucunda siteler suspend yiyerek kapanmasına sebep olabiliyor. Bu sebep den dolayıda sizlere kullandığım bu eklentiyi tanıtmak istedim.

Eklenti tam olarak wordpress tabanlı sitelere uyumlu bir eklentidir ve hiç bir şekilde zarar vermez sitelerimize. Eklenti genel olarak veritaban içinde ki spam yorumları,kod hatalarını,silinmiş etiketleri,silinmiş konuları,çöpte bulunan yazıları ve boşta kalmış dosyaları silerek veritabanımızın rahatlamasına ve hızlı çalışmasını sağlar. Bunları yaparkende dediğim gibi sitenize hiç bir şekilde zarar vermez. Neyse konuyu fazla uzatmayım sizlere kurulumundan bahsedeyim.

İlk olarak eklentimizi indiriyoruz ve ftp den plugin klasörüne atıyoruz.Wp admin panelimize giriş yapıyoruz ve eklentiyi aktif ediyoruz.Eklentimiz aktif olduktan sonra admin panel başlangıç altında bir bölüm çıkmış olması lazım.Eğer gördüyseniz kurulum başarıyla tamamlanmış oluyor.Kurulumu bu kadardır arkadaşlar.

eklenti sizlere bir çok kolaylık sağlamaktadır.Veritaban ve Sql hakkında bilgi olmayan kişilere büyük kolaylıklar sağlamaktadır.Sizlerin tek yapması gereken eklentiyi aktif edip çalıştırmak.Gerisi zaten kendisi yapıyor.Veritabanınızın içinde bulunan pislikleri fazlalıkları silerek hem şişmesini önlüyor hemde sitenizin hızına hız katıyor.Bu eklenti sayesinde de sizlerde rahat bir bloglama yapmış oluyorsunuz.

Şimdilik bu kadar arkadaşlar.Soru ve sorunlarınız için konu altına yorum yapmanız uygundur.

Eklentiyi İndirmek İçin Tıklamanız Yeterlidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir