Anasayfa » Webmaster » WordPress Popüler Yazılar Eklentisiz

WordPress Popüler Yazılar Eklentisiz

WordPress bloglarına sahip kişilerin bir çoğu sitelerinin belirli bölümlerinde sitelerine ait popüler konuları sidebarda veya footerda listelemek isterler. Ben de okurlarımıza yardımcı olmak amacıyla bu kodları sitemde paylaşmak istedim. Birçok sitede bu tür kodlar bulunmakta ama ne kadarı çalışıyor ne kadarı düzgün bunu sizler daha iyi bilirsiniz.WordPress Popüler konuları aslında listelemenin bir çok yolu vardır bunları sıralamak gerekirse;yorumlara göre listelemek,okunma sayısına göre listelemek ve kategorilere göre listelemek diye ayrılabilir bunun birçok yöntemi var ama sizin bunları bilmeniz yeterlidir.

Şimdi ben ise en çok yorumlanan konulara göre sidebar.php de popüler konuları listelemeyi göstereceğim.Kodları kendim denedim hiçbir sorun çıkartmadı.Çalışmıyor falan diye kimse demesin.Kodlarda hiç bir sorun bulunmamakta.Ayrıca biraz css bilgisi olan istediği değişiklikleri yaparak kendi sitesinin rengine boyutuna göre düzenleyebilir ve geliştirilebilir.Kurulumu ise çok basittir.

Neyse konuyu daha fazla uzatmadan nasıl yapılacağını anlatayım.İlk olarak her zaman dediğim gibi sitenizin yedeklerini almanızı tavsiye ederim.Herhangi bir yanlış yapıldığında sitenizde sorun olmaması amacıyla.Şimdi aşağıda verdiğim kodları sitenizin neresinde göstermek istiyorsanız ben normalde sidebar.php atardım sizde orayı uygun görürseniz orada göstermek isterseniz kodları oraya atmanızı tavsiye ederim.

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
<h2>Popüler Konular</h2>
<ul>
<?php $result = $wpdb->get_results("SELECT comment_count,ID,post_title FROM $wpdb->posts ORDER BY comment_count DESC LIMIT 0 , 5");
foreach ($result as $post) {
setup_postdata($post);
$postid = $post->ID;
$title = $post->post_title;
$commentcount = $post->comment_count;
if ($commentcount != 0) { ?>
<li><a href="<?php echo get_permalink($postid); ?>" title="<?php echo $title ?>">
<?php echo $title ?></a> {<?php echo $commentcount ?>}</li>
<?php } } ?>
</ul>

Yukarıda ki kodlara baktığınız zaman ben 5 adet konu gösterilmesini istedim siz orayı istediğiniz kadar arttırabilirsiniz.Şimdilik bu kadar arkadaşlar.Soru ve sorunlarınızı konu altına yorum yaparak sormanız uygundur.Ayrıca her zaman belirtiyorum ama yine belirteyim sitenizde çok fazla eklenti kullanmamaya dikkat edin.Eklenti zararları hakkında her zaman yazıyorum ama yine de vurgulamak istedim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*