Anasayfa » Wordpress » WordPress Kopya İçeriği Engelleme

WordPress Kopya İçeriği Engelleme

Bu kod WordPress sitenizde yazdığınız özgün içerikleri sizden izinsiz kopyalayan ve kaynak belirtmeyen içerik hırsızlarına çözüm olucaktır. Kodumuzu belirttiğim yere eklerseniz yazınızı kopyaladıklarında en altta  “Kaynak Site: yazı linkiniz” şekilinde Kaynak adresini istemeyerek belirtmiş olucaktır. Fakat şöyle bir durum var kodumuz sayesinde eklediğimiz Kaynak adresini dilediği gibi düzenliyip silebilir buda yazınızı kopyalayan kişinin vicdanına kalmış birşey.

Merhaba arkadaşlar aşağıda verdiğim kod satırlarını temanız da ki  header.php dosyasında
</head>

tagından önce eklemeniz yeterli olacaktır.

<script type="text/javascript">
 function kaynak() { var body_element = document.getElementsByTagName('body')[0]; var selection; selection = window.getSelection(); var metin = "

 Kaynak Site: <a href='"+document.location.href+"'>"+document.location.href+"</a>"; var kopyalanan = selection + metin; var gizliDiv = document.createElement('div'); gizliDiv.style.position='absolute'; gizliDiv.style.left='-99999px'; body_element.appendChild(gizliDiv); gizliDiv.innerHTML = kopyalanan; selection.selectAllChildren(gizliDiv); window.setTimeout(function() { body_element.removeChild(gizliDiv); },0); } document.oncopy = kaynak;
</script>

Bir yorum

  1. Uzun zamandır arıyordum çok teşekkürler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*