Anasayfa » Webmaster » WordPress Hit Arttırma 2015

WordPress Hit Arttırma 2015

Merhaba arkadaşlar bı makalemde sizlere wordpress kullanıpta ;

Neden hala benim siteme giren yok ?
Benim siteme neden ziyaretçi gelmiyor ?
Sitemde neden hit hiç yok ?
Web sitemin hitini nasıl arttırabilirim ?

Soruları ve bunlara benzer bir çok soruları sorupta işin içinden çıkamayan arkadaşlara aşağıda bir kaç adomda sorunlarına çözüm olucam.Şimdiden herkese iyi çalışmalar ve iyi bloglamalar.

“Bilgi ve başarı paylaşarak çoğalır.”

Özgün ve Sıradışı İçerik: Bloğunuzda özgün konu ve sıradışı içerik yayımlamalısınız.Günümüzde çoğu blog yazarı artık özgün konu yayımlamakta biz sıradışı ve dikkat çekici konular yayımlayarak bu sorunu ortadan kaldırabilir ve rakiplerinizden daha çok dikkat çekerek daha çok hit kazanabilirsiniz.

Etiket Seçimi: Etiketleriniz tamamen konu ile alakalı konu içerisinde ve başlığında geçen kelimelerde oluşmalıdır.Konu içerisinde bulunmayan ve alakasız etiketler kullanılmamalıdır.Etiket olarak kullanacağınız can alıcı kelimeleri kalın ve renkli yazmanız etkili olacaktır.Bu sayede etiketlerinizden yeterli hiti çekebileceğinizden emin olabilirsiniz.

Kısa Başlıklar Tercih Edilmeli: Konularımızda ve blog titlemizde uzunca başlıklardan ziyade daha kısa ve açıklayıcı başlıklar kullanılmalı.Bu konuda wordpres All in One SEO eklentisini kurmanızın baya yararı olacağını düşünüyorum.Günümüzde bir çok blog yazarı bloğunun titlesini konu başlığı | blog başlığı | slogan şeklinde ayarlamakta fakat doğru olanı bu değil doğru olanı ve daha etkili olanı sadece konu başlığıdır.Uzun title çoğu zaman aramalarda düşmemize neden olurken hitimizin düşmesine nden olabilir.

Resimlere Açıklama Ekleyin: Konularınıza eklediğiniz resimlere açıklama v title ekleyin böylelikle görsel aramalarda üst sıralarda çıkıp hit kazanabilirsiniz.Açıklama eklemek için alt=”açıklama”  fonksiyonunu title eklemek için ise title=”title” fonksiyonunu kullanabilirsiniz.

Sosyal Ağları Kullanın: Konularınızı sosyal ağlarda (twitter, digg, linkedin, buzy) paylaşın.Böylelikle konularınızın popülaritesini arttrın ve aramalarda üst sıralarda çımasını sağlayın.

Bu basit adımları uygulayarak bloğunuzda hit artımına neden olabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*