Anasayfa » Webmaster » WordPress Google reCAPTCHA Kurulumu

WordPress Google reCAPTCHA Kurulumu

Merhaba arkadaşlar, bu konu başlığı ile ilgili birçok yerde birçok makale bulabilirsiniz ama ben yinede paylaşmak istiyorum.Çünkü webmaster dünyasına yeni katılan birçok acemi blogerlarımızın kolayca ulaşabileceği bir blogra bulunmaktasınız.Öncelikle birçok anlatımdan daha kısa ve öz olacağından emin olabilirsiniz.Şimdi başlayalım.

Öncelikle arkadaşlar gereken materyalleri sıralayalım.

1- Bir tane wordpress bloğu 😀 (espiri)

2- Google reCAPTCHA eklentisi linkini vereyim hemen > https://wordpress.org/plugins/google-captcha/

3-  Google reCAPTCHA admin sayfası buraya erişim sağlamak için öncelikle gmail hesabınız ile oturum açmanız gerekir unutmayın.

admin sayfası linki https://www.google.com/recaptcha/admin bu kısımda blogunuzun ya da web sitenizin kaydını yapmamız gerekicek onuda görsel ile anlatacağım

Evet arkadaşlar 3 materyalimizi sıraladık şimdi ise bunları nasıl kullanacağımızı anlatayım. öncelikle yazılı anlatım yapacağım sonrada hazırladığım görseller ile göstereceğim.

Bloğumuza giriş yapıyoruz sonra Başlangıç kısmında sol menüde Eklentilere girip Sağ köşede arama textboxına google recaptcha kelimesini aratıp

 “Google Captcha (reCAPTCHA) by BestWebSoft”  eklentisini kuruyoruz.Kurulum tamamlandıktan sonra eklentiyi aktifleştir diyoruz.

Eklentimiz kurulduktan sonra yine Başlangıç kısmında sol menüye BWS Plugins  kısmının eklendiğini gözlemleyeceğiz.Üzerine gelerek BWS Plugins > Google Captcha seçeneğine giriyoruz.

Daha sonra 3.adım Google reCAPTCHA admin sayfasına verdiğim linkten giriyoruz. Şimdi tüm makalemi aşağıdaki görseller ile özetliyorum 🙂

recaptchakayıt Sitemize eklentiyi kurduktan sonra admin sayfasına giriyoruz ve kaydını yapıyoruz.

recaptchaaktivasyonSitemizin kaydını yaptıktan sonra resimdeki 1 ve 2 numaralı kısımları aşağıdaki gibi istenilen yere yazıyoruz.

recaptchaeklentikurulumResimdeki gibi ayarlamaları yaptıktan sonra değişiklikleri kayıt ediyoruz ve reCAPTCHA’mız kullanıma hazır.

Okuduğunuz içi teşekkür ederim takıldığınız kısımları yorum atarak sorabilirsiniz. Çözümsüz hiçbirşey yoktur 🙂

Herkese iyi çalışmalar.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*