Anasayfa » Webmaster » WordPress Demo Kurma Sorunları ve Çözümleri

WordPress Demo Kurma Sorunları ve Çözümleri

Merhabalar, bugün size tecrubelerımden yola çıkarak çok ufak bir not bırakacağım. Fakat ufak olduğu kadarda gerçekten çok işinize yarayacak büyük bir bilgi olacağından emin olabilirsiniz.
Piyasadaki warez temalardan kaçınıp, Themeforest’teki premıum temaları tercıh eden wordpress kullanıcılarının en çok karşılaştığı hatalardan bahsedeceğim. Bu hataların ise 2 farklı basit bir yöntemle düzeltildiğini göreceksiniz.

Öncelikle ilk yapmamız gereken şey premıum temamızın sadece tema dosyasını ftp yolu ile “/wp-content/themes” dosyasına yüklüyoruz.

İkinci olarakta wordpress admin panelinden “Görünüm > Temalar > Yeni Ekle >” temamızı zip yada rar olarak panelden yüklüyoruz.

Temamızın gerekli kurulumlarını istenildiği gibi yaptıktan sonra son işte Demo halini kurmak kalıyor.

Temamızın İnstall Demo panelı yada .xml şeklinde demo datası vardır.
İnstall Demo tıklıyoruz yada .xml dosyasını içe aktarıyoruz uzun bir sure bekledıkten sonra işlem bitmiş oldugunda sıtemıze baktıgımızda şablon gelmiş fakat. Resimler eksik yada birkaç özel kısımlar.
Bunun tek sebebi wordpress kurulu olan sunucumuzun “max_input_vars ” “memory_limit ” “max_execution_time” “max_input_time” özelliklerinin kısıtlı olması demomuzu tamamiyle kurabilmemiz için. Bu özellikler yükseltmemiz gerekmektedir. Çünkü wordpress kurulumunda bunlar standart en düşük değerlere sahiptirler.

Peki gelelim bu özelliklerin değerlerini nasıl yükselticez ?

2 Farklı yöntem var gerekli olan tek şey Filezilla ile sitemizin ftpsine bağlanmak.

1. Yöntem .htacces dosyası içerisine vereceğim kod satırlarını eklemek olacaktır. Kodlar aşağıda gösterildiği gibi eklenmelidir.

wordpressuploadlimitiyükseltmeKod satırları ise ;

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ – [L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L] </IfModule>

# END WordPress
#Change upload limits
php_value memory_limit 128M
php_value post_max_size 50M
php_value upload_max_filesize 128M
php_value max_execution_time 900
#Change upload limits end

şeklinde olmalıdır.

2.Yöntem ise php.ini dosyası üzerinde yapacağımız değişiklerdir.
wordpressphp.iniayarları
Kod satırları aşağıdaki gibi olmalıdır.

max_execution_time = 30
max_input_time = 60
max_input_vars = 1000
memory_limit = 64M

 

Örneklerde olan değerler değişiklik gösterebilir. Fakat siz satın aldığınız temanın kurulumunu anlatan dökümanda yazmış oldugu değerleri girmelisiniz örnek olarak satın aldıgım bir premıum temanın dökümanında benden istenilen limit değerlerini sizlerle paylaşacağım. Aşağıda yeşil renk ile belirlenmiş alanda demomuzu kurabilmemiz için gerekli max limit değerleri verilmiştir. Sizde satın aldıgınız demonun istenilen max limit değerlerini sizlere gösterdiğim 2 yöntem ile uyarlayarak sorunsuz bir şekilde demonuzu kurabilir web sitenizi editlemeye başlayabilirsiniz.
wordpressdemodatalimit

Umarım işinize yarayacaktır. Fakat bu yöntemler işe yaramadığı taktirde hosting firmanız ile iletişime geçiniz. Hosting firmanız gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra sorun halen devam edıyor ise satın aldıgınız temanın yapımcısına ulaşıp yardım isteyebilirsiniz. Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Bir yorum

  1. çok işime yaradı teşekkür ederim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*