Anasayfa » Wordpress » WordPress Demo Dosya Yapımı

WordPress Demo Dosya Yapımı

WordPress Demo Content Yükleme

Özellikle yabancı wordpress tema kurulumları bir hayli karışıktır. Hem dili anlamamızdan hemde temanın zorluğundan dolayı tema kurulumunu yapamayabiliriz. Bunun tema yapımcıları artık temaları kullanıma sunarken demo sitenin içeriklerini taşıyan bir dosya veriyorlar. Öncelikle bu dosya nedir bundan bahsetmek istiyorum. Genellikle temayı indirdiğimizde içerisinde “demo-content.xml” veya “sample-content.xml” gibi bir dosya görürüz. İsmi “dummy-content.xml” gibi daha farklı da olabilir. Belirtilen xml uzantılı dosya demo sitenin bir kopyasıdır. Bu dosyayı siteye yüklediğinizde tam birebir olmasada %90 oranında aynı yapıya ulaşmış olacaksınız.

image

Eğer tema dosyalarınızın içinde böyle bir dosya bulduysanız şimdi bunu nasıl kuracağımızı anlatacağım.

Demo Dosyasını Yükleme

Öncelikle Sitemizde Wp-Admin > Araçlar > İçe Aktar bölümüne giriyoruz.
İçe aktar kısmında en altta WordPress seçeneğini tıklıyoruz.

image

WordPress linkine tıklamamızın ardından ekrana bir sayfa gelecek. Demo dosyasını yükleyebilmemiz için WordPress İmporter adında bir eklenti kurmamız gerekiyor. Şimdi Kur diyerek eklentiyi kurabiliriz. Eğer eklentiyi kurmazsanız demo dosyasını yükleyemezsiniz.  Eklentiyi kurup aktif ediyoruz.

Şimdi asıl dosya yükleyeceğimiz bölüm gelecek. Maksimum boyut: 70 MB olmak üzere demo-content.xml dosyamızı buradan seçerek yüklüyoruz.

image

Yükle dedikten sonra işlemler başlayacak. Bundan sonraki adımda size neleri yüklemek istiyorsunuz sorusu gelecek. Bence hepsini yüklemeniz yararınıza olacaktır. Ortam/Resim dosyalarını da mutlaka yükleyin. Hepsi bu kadar.
NOT: Eklenti kurulumunda veya dosya yüklemeden sorun yaşadıysanız FTP’de wp-content/uploads klasörünün izinlerini kontrol edin.

Kaynak : kuum.net

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*