Anasayfa » SEO » Web sitesi ve SEO İlk adım

Web sitesi ve SEO İlk adım

Merhaba  okurlarımız. Bugün sizler için yeni siteler için yapılması gereken seo çalışması hakkında sizlere bazı bilgiler vermek istiyorum.Skype üzerinden yeni site açan arkadaşlar biraz heyecanlı oldukları için hemen siteleri için bazı çalışmalar yapmak istiyorlar ve bu konuda da yardımcı olmamı talep ediyorlar.Bu tür soru soran arkadaşlara kızıyorum ama yinede dayanamıyorum yardım ediyorum.Diyorum ki kardeşim siten açılalı daha 1 ay olmamış sen bu siteye seo çalışması yapmak istiyorsun.Benzetme kullanacağım ama doğmamış çocuğa isim vermek gibi bir şey oluyor bu durum.Neyse fazla uzatmayım ben sizlere nasıl bir yol izlemelisiniz bunun hakkında bilgiler vereyim.

Her zaman ki gibi başlıklar halinde gidelim yine;

  1. Siteniz için uygun bir tema veya script bulun eksikleri fazla olmayan görsel ve kodlama açısından düzgün bir yapıya sahip olan bir script veya tema ile başlayın.
  2. Siteniz url link ayarlamasını anahtar kelimeleri vb düzenlemeleri hatasız yapmaya çalışın.
  3. Daha sonra yapmanız gereken sitenizin içini doldurmak fazla olmasa da elinizden geldiğince siteyi dolgun gösterin hem makale açısından hemde resim açısından.
  4. Site içi seoya kesinlikle yapmalısınız.Site İçi SEO Optimizasyonu – On Page Seo olayını iyi kavramanız gerekmektedir.
  5. Sitenizin tanıtımları için yavaş yavaş adımlar atmaya başlayabilirsiniz artık.Kısacası doğmamış çocuğa isim verebilirsiniz.
  6. İlk olarak sizlere tavsiyem forum tanıtımı ile girmenizdir.Yalnız yukarıda ki işlemler bittikten sonra bu işlemi 1 ay sonra yapmanızı tavsiye ederim.Forum tanıtımı gerçekten şuan için önemli bir etken olarak görüyorum.Detayına girmek istemiyorum benim yaptığım çalışmalara bakarsanız detayı kavrayabilirsiniz.
  7. Yavaş yavaş bloglara yorum atmaya başlayabilirsiniz.Ama çöp bloglardan uzak durmanızı tavsiye ediyorum.Kaliteli bloglara yorum atmanız daha sağlıklı olacaktır.Bu arada kendime de gaz vereyim benim blogum gibi bloglara yorum atabilirsiniz.
  8. Paravan sistemine adım atmayı kesinlikle deneyiniz sitenizin içeriğine benzer bloglar açın ve içerisine makale girin.%100 özgün olmasına gerek yok.Kafanıza göre takılın.Paravan sitelerden hemen link çıkışı yapmayın.1 ay gibi bir süre sonra resimli link çıkışı verin.Text linklerden uzak durmanızı tavsiye ediyorum.
  9. Bunları yaparken bu arada imlemeye özen gösteriniz.Sitenizin konularını anasayfasını vs bu linklere imleme yapın.Farklı farklı sitelerden yapmayı unutmayın.
  10. Sosyal medyanın etkisini bilmeyen yoktur diye düşünüyorum.Kesinlikle sitenize ait google ve facebooktan sayfalar açın ve konunuzu paylaşın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*