Anasayfa » SEO » Web Siteme Nasıl Hit Kazandırırım ? Güncel 2015 Hit Arttırma Siteleri ?

Web Siteme Nasıl Hit Kazandırırım ? Güncel 2015 Hit Arttırma Siteleri ?

Uzun emekler harcayıp bir internet sitesi için gerekli şartları yerine getirdiniz ve içerik üretmeye başladınız. İçerikleriniz artık belli bir olgunluğa eriştikten sonra da sitenizi yayına vererek belki bazı sitelerde de reklamlarını yapmaya başladınız. Ardında da geçtiniz sayacın başına…

Günlerdir heyecanla beklediğiniz an geldi. Fakat düşünmediğiniz birşey oldu ve sayaç bir türlü ilerlemiyor. Saatler geçiyor, gün neredeyse bitmek üzere ve gördüğünüz hayal kırıklığı hissinden başka birşey değil.

Yapılan araştırmalara göre genelde ilk kez internet sitesi ya da blog açanların çok büyük bir kısmı yazdıklarının değeri olmadığını düşünüp bu aşamada yazmaya son veriyor. İnternette rastladığınız açılış tarihi eski ve boş sayfaların geneli bu aşamada vazgeçenlerin oluşturduğu sayfalar.

KİMSE SİZE KOLAY OLACAĞINI SÖYLEMEDİ

İçerik üretme, ürettiğiniz içeriğin hedef kitlesine göre değişim gösteren bir periyodik devamlılık gösterir.

Eğer hobi amaçlı içerik üretiyorsanız bununla ilgili olarak haftada birkaç içerik eklemeniz sizin için yeterli olabilir. Sizin takipçileriniz genelde takip devamlılığı olan, yaptığınız işten zevk alan ve sizden yeni bir şeyler öğrenme hevesiyle sayfanıza ziyaretlerde bulunur. Hobi içerikli sitelerde genel olarak ilgi duyulan alanla ilgili gün aşırı yenilikler olmaz. ‘Nasıl Yaparım‘ başlıkları ağırlıkta olmak üzere, ziyaretçiler ortak zevk aldığınız konularda sizden takıldıkları noktada tecrübelerinizi almak ister. Siz de çok yorulmadan ve ziyaretçi çekme önceliğinden ziyade içerik kalitesi üretmeyi ön plana koyduğunuz makaleler yayınlarsınız.

Genelde bu siteler eğer tutarlı olarak uzun vadeli düşünülürse ciddi ziyaretçi kaynağı çekilmesi muhtemel sitelerdir. En büyük artısı ise ziyaretçilerin siteye olan bağlılıklarının yüksek oluşudur.

İşin asıl zor olan kısmı genel bilgi ya da kategorisel bilgi sağlayan ve güncellenmesi süreklilik isteyen sitelerdir.

Her an gerçekleşen güncel haberlerden sitenizdeki ziyaretçileri bilgilendirmeniz gerekir ve bunun için yeterli zamana sahip olmanız şarttır. Bu tip siteler ciddi ekip performansı isteyen ve çok fazla sayıda kaynak takibi gerektiren sitelerdir.

TAKİPÇİ ARTTIRMA SİTELERİ 2015

Takipçi arttırma siteleri aslında bir kurmacadan başka birşey değildir. Size gerçek manada bir katkı sunmazlar. Bu siteler genelde iki şekilde ziyaretçi gönderimi gerçekleştirir. Biri kredi karşılığı sitelere takibe takip şeklinde gerçek ziyaretçi gönderen siteler, diğeri ise kredi karşılığı sitenize bot ziyaretçi gönderen siteler.

Gerçek ziyaretçi gönderen siteler içinde bazıları siteye giriş yapan kullanıcıların sitenizdeki kalış sürelerini ayarlamanızı sağlar. Bu genelde Premium üyelikler için geçerli olsa da diğer alternatiflerden daha az zararlıdır. Çünkü bu tarz sitelerde normal ortalama ziyaret trafiği 20 saniye civarıdır. Sitenizde belki ziyaretçi sayınız az olabilir ama ziyaretçilerinizin oturum süreleri belki dakikalarca sürüyordur. Böyleyken ziyaretçi sitesinden gelen gerçek ya da bot ziyaretçi, sitenizdeki ortalama geçirilen süreyi aşağı çeker.

Bir diğer önemli konu da bu tip sitelerin ziyaretçi kaynakları hit görüntünüze yansır. Bazı siteler bunu anonim olarak gönderirmiş gibi yapsa da, sayacınızı açtığınızda 1000 adet anonim ziyaretçinin gerçekten de anonim olduğunu düşünmezsiniz sanıyoruz.

Takipçi arttırma siteleri genelde işe yeni başlayan kişilerin biraz ego tatmini için seçtikleri bir yoldur. Bu sitelerden ya da program vasıtasıyla gelen ziyaretçiler genelde ana sayfanızda belli bir süre kalıp bir diğer üyenin sayfasına geçerler.

Google sitenizdeki tüm ziyaretçi izlerini takip eder. Özellikle Adsense içerikli sitelerde bu daha da dikkatle takip edilir. Sitenize giren ziyaretçinin fare hareketleri, sayfa kaydırma hareketleri, tıklamalar, sayfa geçişleri… Birçok farklı kombinasyon mevcuttur.

Sitenize takipçi sitelerinden gelen ziyaretçi bir uygulama vasıtasıyla genelde bu işi yapar. Uygulamalar da genelde 20 saniyede 1 otomatik olarak diğer siteye kendiliğinden atlar. Böyle olunca da sitedeki ziyaretçi bakıldığında hiçbir fare izi bırakmamışi kaydırma yok, ana sayfadan başka bir sayfa gezilmemiş ve belli bir süre sonunda çıkmış. Bunu aynı hesapta defalarca tekrarladığınızda da siteniz güvenilir site olarak pek algılanmayacaktır.

Bu durumun olumlu olup olmadığı tartışılır olmakla birlikte tek etkisi Alexa değerinizi hızla aşağı çekecek olmasıdır. Fakat burada da, diyelim ki hergün 5.000 tekil ziyaretçiti bir şekilde sayfanıza .ektiniz ve yeni siteniz Alexa’da 1 ayda ilk 5 bin site içine girdi. Karşılığında gerçek hite baktığınızda ise 100 kişi ya var ya da yok. Burada acaba Google’ı mı kandırdık yoksa kendimizi mi?

Sitelerin en büyük gelir kalemi reklamlardır. Bu reklamlar için de birkaç alternatif vardır. Ya Adsense gibi ödemeli sistemler kullanırsınız, ya satış ortaklığı reklamları yayınlarsınız ya da kişilerden sitenize banner ve belirlediğiniz alanlarda direk reklam yayınlarsınız. Reklamveren sizden belirlediğiniz ücret karşılığı olarak site hitlerinizi ve görüntülerinizi istediğinde n’apacaksınız?

Günlük ortalama 5 bin tekil ziyaretçili sitede reklam diye koca puntolarla bastığınız reklam bir anda yalan olmuş olacak. Bu hem ticari itibarınızı zedeler hem de siteniz hakkındaki genel kanıyı.

Sitenizde oturum süresi uzun olmayan, sayfa derinliğine sahip olmayan, içeriklerinize yorumla katkı sağlamayan ve reklamlarınıza tıklamayan ziyaretçinin size faydası yoktur. Bu günlük 10 da olsa 10 bin de olsa değişmez.

HİT ARTTIRMA SİTELERİ 2015

Yine de belki bazıları şöyle düşünebilir. Biz akıl almaya değil, varsa kaynak onu öğrenmeye geldik.

Elbette konu içinde bu anlattıklarımızın yanında ziyaretçi arttıran bazı sitelerden örnekler vereceğiz. Bunları ziyaretçi sayılarına göre sıralandıracak olursak;

1. http://hitleap.com/ Günlük tekil 5000 Ziyaretçi.
2. http://www.Websyndic.com/   Günlük 3000 Tekili bulabilirsiniz.
3. http://www.ebesucher.de/   Alman sitesi.
4. http://www.feelingsurf.fr/   Popup kabul ediyor.
5. http://www.247autohits.com/
6. http://www.simplyautohits.com/
7. http://p30rank.ir/    iranlı site.
8. http://www.clickevolution.com/
9. http://shalomautohits.com/
10 .http://www.hits9.com/
11. http://www.autosurf.sk/ Çek Cumhuriyeti.

Genelde bu tip bilgi paylaşımlarında referans amaçlı uzantılar da paylaşılır. Bunları tıklamadan önce uzantı sonunda herhangi bir referans bağlantısı olup olmamasına dikkat edin. Biz bu tarz sitelerle ilgili çalışma yapmadığımız için ve sitemizde özgün içeriğe önem verdiğimizden referansımız mevcut değil. Sadece site adreslerini olduğu gibi paylaşıyoruz.

Türkiye’deki Ziyaretçi Sayısı Arttırma Siteleri

https://siterobot.com/  Surf süresi 1 dk’dır.
http://www.hitcanavari.com/
http://www.hitmotoru.net/
http://hitkrali.com/
http://tekilhit.org/
http://hitbook.net/ Google +1 arttırma da var.
http://www.hitiniarttir.net/
http://www.autohitkazan.com/
http://www.direkhit.com/ Google +1 arttırma da var.
http://www.onlinehital.com/
http://www.hituyekazan.net/
http://www.hitlen.net/
http://www.hitsaati.com/
http://sosyal.hitturkiye.com/
http://www.hitsihirbazi.net
http://www.hitarttirma.com
http://www.hitkazan.net/
http://www.turkiyehit.com/
http://www.hitgoogle.com/
http://www.organikhit.com

Kaynak : http://www.nteknoloji.com/hit-arttirma-yontemleri-ve-hit-arttirma-siteleri-1-kisim-1336.html

 

4 yorum

  1. Bunların hepsi fayda yerine kesin olarak zarar sağlar.Umarım farkındasınızdır.

  2. herkesin çalışma prensibi farklıdır tabi adsense gibi reklamlarınız varsa kullanılması önerilmez fakat film sitesi gibi googlde yukarı çıkmak için belki kullanılabilir

  3. Paylaştınız backlınklerin faydasını gördüm teşekürler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*