Anasayfa » PC Destek » Unideals reklam kaldırma 2015

Unideals reklam kaldırma 2015

Merhaba arkadaşlar uzun süredir beni rahatsız eden bu unideals  reklam kaldırma arastırmalarım sonucunda tamamen yok edilmiştir. İnanın sinir bozucu bir durum film izleyemıyorsun,internette gezemiyorsun ve daha birçok şey yaparken engel oluyordu.Sonunda uzmanim.net tarafından yazılmış bir makale ile karşılastım ve sizlerle paylaşmak istedim. Artıksizde rahata erin.

unideals nedir,
 unideals  nasıl kaldırılır?

unideals bir reklam yazılımıdır. Google arama sonuşlarını değiştirerek aranan kelime sonuçları yerine size reklam siteleri görüntüler. unideals bu işi Google Chrome üzerine eklediği uzantı ve bazı yazılımlar ile birlikte yapar. Bu uzantı silindiğinde tekrardan geri gelir. Bu yapışkan uzantının silinmesi için normal uzantı silme yöntemlerinin dışında bir yöntem kullanmak gerekir.

Bu tür yapışkan uzantılar istenmeyen programlar ile birlikte gelir. Ücretsiz pek çok yazılım bu tür istenmeyen uzantı içerir.  Yazılım üreticileri bu yöntemle para kazanmayı hedeflemektedir.

unideals uzantısı nasıl silinir?

unideals kaldırma işlemi temel olarak iki aşamadan oluşmaktadır:

 1. Potansiyel istenmeyen yazılımların kaldırılması
 2. unideals uzantısının Google Chrome’dan silinmesi

 

Adım 1: Potansiyel istenmeyen yazılımların kaldırılması

Öncelikle gereksiz ve reklam sebep olabilecek programlardan kurtulmanız gerekiyor. Bu adım Windows 7 üzerinden anlatılmıştır, Windows 8, windows 8.1, Windows XP ve Windows Vista için de benzer adımları uygulayabilirsiniz.

Windows 8 ‘de Başlangıç Ekranına doğrudan Denetim Masası yazarak denetim masasını bulabilirsiniz.

 • Programlar ve Özellikler’i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası’nı, Programlar‘ı ve ardından Programlar ve Özellikler‘i tıklatın.
 • Yüklü programlarda brickAmplifier,Youtubeadblockerunideals, Dictionary Bubble Instant Dictionary programları varsa sağ tuşla tıklayın açılan menüden kaldırı tıklayın.
 • Bu programlardan biri yoksa sizde yüklü reklam yazılımı farklı olabilir. Ne olduğunu bilmediğiniz programları kaldırın.
  Mobogenie  nasıl kaldırılır? programlar ve özellikleri

 

Adım 2: unideals uzantısının Google Chrome’dan silinmesi

unideals uzantısı oldukça yapışkan bir uzantıdır. Yukarıdaki işlemlerden sonra unideals  uzantısını silseniz dahi geri gelecektir. Aşağıdaki işlemler unideals uzantısından tamamen kurtulmanızı sağlayacak çözümdür.

 1. Google Chrome’u açın.
 2. Sağ üst köşede alt alta üç çizgi simgesindeki Google menüsünü tıklayın.
 3. Açılan menüden Diğer Ayarlar > Uzantılar’ı seçin.
 4. Google Chrome’da Uzantılar bölümünde sağ üst köşedeki Geliştirici modu’nu işaretleyin.Google Chrome geliştirici modu
 5. Silmek istediğiniz uzantının altında kimlik yazan bölümün karşısındaki jenfgihknpebajcemabhdfdgblhcafaf gibi bir kimlik ve C:\ProgramData\jenfgihknpebajcemabhdfdgblhcafaf\ gibi uzantının kurulu olduğu yeri göreceksiniz. Bu karmaşık harf grubu sizde farklılık gösterebilir.
 6. Google Chrome’u kapatın.
 7. Masaüstündeki Bilgisayarım simgesini tıklayın ve C:\ yerel diskini seçin Sizde C:\ProgramData\jenfgihknpebajcemabhdfdgblhcafaf\ yerine farklı bir harf varsa onu seçin.
 8. C:\ProgramData klasörü gizli bir klasördür. Bu sebten göremeyebilirsiniz.
 9. C:\ProgramData\ altında jenfgihknpebajcemabhdfdgblhcafaf\ klasörünü bulun ve silin.

bu işlemden sonra unideals uzantısı silinecek ve  ads by unideals reklamları tamamen ortadan kalkıcaktır.

kaynak : http://uzmanim.net/soru/unideals-kaldirma/40403

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*