Anasayfa » SEO » Trustrank Nedir? Nasıl Artırılır?

Trustrank Nedir? Nasıl Artırılır?

Trustrank Nedir? Nasıl Artırılır?

Bildiğiniz gibi google geçmiş yıllarda web sayfalarına pagerank sistemi ile değer atıyordu. Pagerank sisteminde herhangi bir siteden backlink alımı ile sitenizi güçlendirebiliyordunuz. Yüzlerce hatta binlerce backlink ile sitenize fayda sağlayabiliyordunuz. Bu backlinklerin nereden alındığın pek bir önemi yoktu. Yani spam niteliğindeydi. Bu algoritma sisteminin binlerce kaliteli kalitesiz ayırt etmeksizin kullanılması sonucu google yeni bir ölçüm sistemi geliştirdi. TrustRank! Peki trustrank nedir? Trustrank’ı sitenin güven oranı olarak belirtebiliriz.

Trustrank sisteminde güvenilir siteler ve editörler seçilir. Seçilen güvenilir sitelere kök site ismi verilmektedir. Kök sitelerden yapılan link çıkışları ile diğer sitelere trustrank puanı verilir. Kaliteli web sitelerinin kaliteli web sitelere link çıkışı yapacağı, kalitesiz olanların da kalitesiz web sitelerine link çıkışı yapacağı mantığı bu sistemini temel taşı olarak gösterebiliriz.

trustrank-nasil-artar
Trustrank Nasıl Artar?

Trustrank değerini yükselterek site itibarınızı artırmak için site içerisindeki linklemelerinize, site dışına verdiğiniz ve aldığınız tüm backlinklere dikkat etmelisiniz. E-ticaret sitesine sahipseniz kesinlikle sitenizin SSL sertifikası olması gerekmelidir. Sitenizin içeriği tamamiyle özgün olmalı ve yazılarınızda kesinlikle kopyala-yapıştır tarzı işlemler yapmamalısınız. Makale yazıyorsanız yazdığınız makalelerinseo uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Web sayfanızın bulunduğu hostinginde tabiri caizse sağlam olması gerekiyor. Sık sık hata verip kullanıcılara erişimi duran web sayfaları tahmin edersiniz ki gözünde pek sevilmeyecektir.Trustrank Sorgulama Siteleri

Belirtilen tüm kurallara uygun olarak sitenizi kurdunuz ve trafik alıyorsunuz. Peki trustrank değerini nasıl ölçebilirsiniz? Bu sorunun cevabı için belli başlı trustrank sorgulama siteleri mevcuttur. Her birisi aynı değeri vermeyecektir tabi ki ama kendi sitenizin trustrank değerini sorgulamak isterseniz aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.

http://www.seomastering.com/trust-rank-checker.php

http://www.checktrustrank.com/

http://checktrustrank.com.cutestat.com/

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*