Anasayfa » SEO » Tecrübelerim ile SEO’cunuz Nasıl Olmalı ?

Tecrübelerim ile SEO’cunuz Nasıl Olmalı ?

SEO ile tanışalı tam tamına iki yıl oluyor. SEO’yu yapabilmek için Google ile kanka olmamız lazım haberlerini, güncellemelerini takip etmemiz gerekmektedir. Çünkü biz bir çalışma stratejisi oluşturmuş giderken Google aldığı algoritma güncellemeler ile yaptığımız çalışmalarımızı hiçe sayabiliyor. Piyasada SEO’cu olarak  takılan 5 10 TL’ye oradan buradan aldığı kopya içerik ya da çöp backlinkler ile azda olsa etkili bir SEO yapıyorlar fakat kaliteli bir SEO’cu ile çalıştığınızda bu durum çok daha profesyonel bir hale geliyor ve ortalıkta gezinen adı SEO’cu arkadaşlarımızın yaptığı SEO çalışmaları gibi geçici sadece görüntü olmuyor aksine tamamen kalıcı etkili ve kâr sağlanabilir hal alıyor. Yaşadığım şehirde bu sektör tamamen başlamadan bitmiş durumda çünkü Mersin’de SEO hakkında bilgi sahibi kişi sayısı maalesef  parmakla gösterilecek kadar az bile diyemiyeceğim kadar. Şuan Mersin’de bu sektörde bilinen tek bir kişi var oda google arama motoruna mersin seo yazınca zirveye tahtını kuran Kemal Keskin arkadaşımdır. Kendisini tanımasam da bloğunu yakın takibe almış bulunmaktayım. Şimdi gelelim bu makalemin başlığına tecrübelerime dayaranak bir Arama motoru optimizasyonu yapan eleman nasıl olmalı ?

Öncelikle düzen ve disiplin çerçevesi altında işini titiz ve ayrıntılı bir şekilde yapmalıdır.
Sürekli ulaşılabilir olmalıdır.
Yaptığı çalışmaları notlar alarak yapılan anlaşmaya göre müşteriye raporlarını düzenli bir şekilde iletmelidir.
İmla kurallarına tam anlamıyla hakim olmak zorundadır. Çünkü Google son zamanlarda aldığı güncellemeler ile imla kurallarından tutun yazı fontuna kadar incelemektedir.
Geniş ve kaliteli bir arşive sahip olmak zorundadır.
Seo yapıyorum derken müşteriye bu işi yaptığını daha önce yaptığı çalışmalar ile kanıtlamalıdır.

Bu sıraladığım maddeler genel özelliklerdir. Dahası bu maddelerden önce dürüst olmak zorundadır. Çünkü dürüstlük olmazsa hiçbir iş yolunda gitmez.

Bir yorum

  1. Seo kişiden kişiyer göre değişiyor ben bu işi gerçekten anlamadım 🙂 bir seocu farklı derken diğeri farklı diyebiliyor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*