Anasayfa » Sosyal Medya Uzmanı

Sosyal Medya Uzmanı

SOSYAL MEDYA UZMANI KİMLERE DENİR ? NE İŞ YAPAR ? FAYDALARI NELERDİR ? 

Birçok blog sitesinde bu tanımı uzattıkça uzatırlar. Ben ise kısa ve öz olarak tek cümle ile tanıtım yapmak istedim.

Sosyal Medya Uzmanı kimlere denir ?

Sosyal medya uzmanı, kişi,firma,marka veya ürünün dijital,sanal ortamda pazarlamasını yapan kişidir.
Sosyal medya uzmanı, adından yola çıkarsak facebook,twitter,instagram,ask.fm,google+,youtube ve daha birçok sosyal paylaşım sistesine tamamen hakim olmak zorundadır. Bunların yanı sıra sadece bununla kalmayıp en az temel seviyede bilgisayar kullanımını bilmek zorundadırlar. Uzmanlarımızın birtek bunları bilmesi herşeyi çözmüyor tabiki bunların dışında SEO(Arama motoru optimizasyonu) Bilgisinede sahip olmak zorundadırlar.SEO Çalışmaları ile pararel bir şekilde stratejik bir çalışma planı oluşturarak en hızlı şekilde yükselmeyi hedeflemelidirler.

Sosyal Medya Uzmanı ne iş yapar ?

Sosyal medya uzmanları, sizin kişisel ya da firmanıza ait marka ve ürünlerinizin tanıtımını ve bu tanıtımları sanal dünyaya açarak belirlediğiniz kategoriyi hedef kitleye ulaştırmaktır. Sosyal ağlardaki tanıtımlar ile hedef kitlenin dikkatini çekerek ürünlerinizi onlara ulaştırmak başlıca görevleridir.

Sosyal Medya Uzmanı ne gibi faydalar sağlar ? 

Ürünlerinizin satış yüzdesini arttırır. Bununla birlikte geliriniz daha fazla artış gösterir.

Kişisel sayfalarınız ya da web sitelerinizi kitlelere sunarak popülaritenizi artırır.

Markanızı tanınmış bir isim haline getirir ve kalitesini arttırır.

Sizlerin Dijital Pazarlama kısmına ayırdığınız bütçeyi en uygun haline getirerek kazanç elde ettirir.

Çalışmalar sonucunda müşteri hedef kitle sahibi olup bu hedef kitle üzerinden tekrar bir reklam kampanyası oluşturarak gelir kazanma imkanı sunar.

 

Bu makalemden sonra umarım konuya birazda olsa hakimiyet sağlamışsınızdır. Eğer böyle bir kişi arıyorsanız bu makalenin yazarına ulaşmanız yeterlidir. 🙂

Mersin’de aktif olarak Sosyal Medya ve SEO işlerini yürütmekteyim. İletişim sayfamdan bana ulaşabilir ya da info@murataktas.org e-posta adresimden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılar

Murat Aktaş