Anasayfa » Genel yazılar » Kişisel Blog Oluşturmak

Kişisel Blog Oluşturmak

Merhaba arkadaşlar ve kişisel blog oluşturmak isteyen paylaşımcı internet kullanıcıları öncelikle sizlere bu makalemdeki konuyu özet geçmek istiyorum.
Bu makalemde kişisel blog nedir ve nasıl olmalı ? Konusuna değineceğim
Arkadaşlar öncelikle bir kişisel blog oluşturmaktaki en büyük amaç, diğer  internet kullanıcılarına kendinizle ilgili bilgiler ve internette kazandığınız tecrübeleri paylaşmaktır.
Kişisel bloglarızda özgürce herşeyden bahsedebilirsiniz. Lakin alehinize olan şeyler dışında adres bilgileri,banka hesapları, aileniz hakkında bilgiler( bunu sizi sevmiyen art niyetli insanlar kötü durumlara yol açacak şekilde kullanabilirler),günlük hayatınızda başınıza gelen ilginç ve sizi takip eden kişilerin dikkatini çekecek olaylar ve en önemlisi internette kazandığınız tecrübelere yaptığınız gözlemler zararlı ve yararlı  olanları sizi takip eden kişilerle paylaşabilirsiniz.
Bunlar tamamen temeli oluşturuyor,şimdi ise bir kişisel blog nasıl olmalıdır?
Blogunuz öncelikle tamamen özgün ve güncel olmalıdır. Tamamen size ait olmalıdır ki Google’ın gözüne girebilmeniz için. Google’ın gözüne girmek size çok büyük fayda sağlamaktadır. Bi kaçından bahsedeyim, SEO (seo ile ilgili ayrıntılara verdiğim bağlantıdan ulaşabilirsiniz)   açısından çok büyük fayda elde edebilirsiniz, blogunuza değer katar, Blogunuzun dünya ve Türkiye sıralamasında yükselmesine faydalı olur.
Blogunuzunda dikkat etmeniz gereken  diğer bir hususta temanız,temanızda dikkat etmeniz gerekenler çok  basit temanız kullanışlı,göz ahenkine hitap eden ve seo ayarlarına uyumlu bir tema olmalıdır. Bunun için sitemde de gördüğünüz gibi hazır  bir alt yapı olan WORDPREES sistemini önerebilirim.
Umarım bu makalem yeni birseylerle uğraşmak ve insanlara faydalı işlere atılmak  isteyen düşünceli arkadaşlara fayda sağlar. Sağlıcakla kalın iyi bloglamalar 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*