Anasayfa » Teknoloji » İPhone ısınma sorunu ve çözümü

İPhone ısınma sorunu ve çözümü

iPhone neden ısınır?

–          Uzun süreli telefon görüşmeleri yapmak, video izlemek ve oyun oynamak cihazı ısıtır ve bu çok normaldir. Çünkü bu etkinlikler cihazın fanlarını zorlayabilir ve aşırı güç tüketimine sebep olabilirler.

–          Cihaz şarj olurken ısınır. Cihazın aygıtları ısıyı dışarı atma görevi gördüğünden dolayı biz ısıyı fark edilebilir derecede hissederiz. Telaş yapılmasına gerek yoktur.

–          Cihaz güneşe ya da sıcak bir yüzeye bırakılırsa ısıya maruz kalabilir.

iPhone ısınma sorunu nasıl engellenir?

–          Uzun telefon görüşmeleri esnasında cihazı tamamen yüzümüze yaslarsak cihaz çabuk ısınır. Bu yüzden uzun görüşmeleri olabildiğince kulaklık ile yapmalı veya cihazın hoparlöründen yararlanmalıyız.

–          Oyun esnasında ısınmayı engellemek için belirli aralıklarla oyuna ara vermemiz faydalı olacaktır.

–          Cihaz şarjda haddinden fazla ısınıyorsa pilde sorun olabilir. Şarj materyalleri de orijinal olmalıdır. Aynı zamanda cihazı şarja takarken açık olan uygulamaları kapatmamız faydalı olabilir.

–          Cihazı, şarj olmasına rağmen şarjda bekletmek tavsiye edilmez.

 

Bazı insanlar iPhone cihazlarının ısınınca patlağını söylüyorlar ama henüz bu yönde resmi bir kayıt olduğuna rastlamadım. O kadar akıllı bir cihaz mantıken aşırı derecede ısındığında zaten uyarı verecektir. Kullanıcı o derecede ısınmayı görür ve hala cihazı kullanmaya devam ederse elbette bir sorun meydana gelir. Dolayısıyla cihaz haddinden fazla ısınıyorsa teknik servise başvurulmalıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*