Anasayfa » SEO » Holistic SEO ve Mantığı ?

Holistic SEO ve Mantığı ?

Holistic tamamen, “bütünsellik kavramını taşır. Holistic SEO , bütünsel SEO anlamına gelmektedir. Bu bütünsellik, bir bütünlemeyi gösteren, eksiksiz, tamamlanmış anlamını taşımaktadır. Bildiğimiz SEO kavramından uzak olan, üzerinde çalışılan SEO stratejileri bütünsellik kavramını tamamiyle  yapılması  demektir.

Maddeler halinde sunacağım faktörler normal SEO stratejisinde de uygulanmaktadır. Ama bu kadar ayrıntılı olması beklenemez. Arama motorlarının istediği doğrultuda strateji izlenir. Ayarlayacağımız anahtar kelimeleri arama motorlarının algoritmasına göre uyarlanır. Bu strateji izlenildiğinde çok fazla verim alan sitemiz güncel tutulmaz ise birden yükseliş gösterdiği gibi düşüşte göstereceği  nettir. Çalışmalarımızın doğru ve kalıcı olması için Bütünsel SEO kavramını uygulamamız gerekir.

Holistic SEO Kavramı Nedir ve Nasıl Yapılmalıdır ? 

Üzerinde çalıştığımız ve sürekli onların istediği gibi yaptığımız arama moturları ve  optimizasyonları. İnternet kullanıcılarının aramak ve ulaşmak istediği sonuçları  listelenecek olan sonuçları,  en doğru ve güvenlikli bir  şekilde internet kullanıcılarıma  sunmak istemektedir. Sonuçlar bu doğrultuda gittikçe , SEO hizmeti verenler ,Üzerinde çalıştığımız arama motorlarının her geçen gün yeni algoritmalar geliştirmesi ve bu algoritmalar ile gelen yeniliklerin eski çalışmalarımızı etkisiz kılması sonucunda  Holistic SEO nasıl yapılmalıdır:

  • Yapacağımız backlink çalışmaları ziyaretçi üzerine olmalıdır(Hedef kitle ve kelime baz alınmalıdır).
  • Bu strateji izlenilirken, üzerinde çalıştığımız internet sitemizde  baz alınacak  anahtar kelimeler, ziyaretçilerimizin  ulaşmak istedikleri hedefine ulaşabileceği şekilde ayarlanmalıdır.
  • Ayarlanacak olan anahtar keliememiz tek olup tek bir hedef kitleye hitap etmelidir. Yalnız iki kelimeden oluşacak anahtar kelimeler daha faydalı olacağından bu stratejiyi uygulamamız daha iyi olacaktır.(Örn; seo nedir, web tasarım, ücretsiz site vb.)
  • Çalışmalarımız sonucunda hedef kitlemize ulaştıktan sonra web sitemizde içerik planlaması yapmamız gerekmektedir, bu planlama hedef kitlemize hitap edicek şekilde olmalı ve güncel doğru içerikler olmalıdır.

Kısacası Bütünsel SEO stratejisi hedef kitleye ve tek bir konuya hitap etmelidir. Arama motorları odaklı olan normal SEO stratejisi her sektöre, her kitleye hitap ettiği için yaptığımız çalışmalarımız ve izlediğimiz yol bazen doğru yola çıkarken bazen yanlış yolada girebilir bunun sebebi ise arama motorlarının sürekli aldığı algoritmalardır. Bütünsel SEO yapılırken algoritmalara uygun çalışmalar yapılmadığı için bu gibi sorunlar yaşanmaz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*