Anasayfa » HTML » H Tagları Nedir ? H Tagları ne işe yarar ?

H Tagları Nedir ? H Tagları ne işe yarar ?

H tagı, aslında headings kelimesinin kısaltmasıdır. Kod yazarken h olarak yazılır. Bu taglar, herhangi bir web sayfasında metini büyütmede kullanılır. Genellikle sayfalardaki başlıklar bu kodlar yardımcılığıyla yazılır. Hem daha şık görünür, hem de Google tarafından daha çok sevildiği bilinir. Bu h tagları, 1 – 6 rakamları aralığında yazılır. 7 ve üstü kullanılmaz. Ayrıca bu taglarda h1 tagı en büyük, h6 tagı en küçük puntolu yazıdır. Google, sayfaları indexlerken h1 tagını, h6 tagından daha çok önem verir.
Örnek;
h-tag

Bu kodlar kullanıldıktan sonra CSS dosyası ile daha da güzelleştirilebilir. Örneğin h1 tagında yazan “Seo Hocası” metnini kalınlaştırmak ve italik yapmak için CSS dosyasına h1 { } kodları yazılır.
Örnek;

h1 {
font-weight: bold
font: italic
}
Bu kodu CSS’ye yazdığımız zaman

tagı ile yazılmış tüm yazılar kalınlaşır ve italik olur. Ayrıca GoogleBot’un dikkatini çekecek bir başlık olduğu taktirde, şu kodu kullanmanız daha iyi olacaktır;

Seo Hocası

Bu kod sayesinde de, Google’da “Güncel SEO Makaleleri” kelimesinde üst sıralarda yer edinebilirsiniz. H1 Kodu ile Google’ın en çok değer vermesini istediğiniz kelimeleri, cümleleri belirleyebilirsiniz.

WordPress “SEO Friendly and HTML Valid Subheadings” Eklentisi

Bu eklenti ile sitenizdeki h1 taglarının kodlama hatalarını düzeltebilirsiniz. Eğer WordPress sitenizde zaten Varsayılan temayı kullanıyorsanız, bu eklentiyi kurmanıza gerek yok. Default Tema’da zaten bu sorunun çözümü otomatik olarak var.

Eklentinin Kurulumu;

Buraya tıklayarak eklentiyi bilgisayarınıza indirin.
Eklentiyi WinRAR’dan çıkartın
FTP’den sitenize bağlanarak wp-content/plugins dizinine gönderin.
Admin Panelindeki “Eklentiler” sayfasından eklentiyi etkinleştirin.
Temanızın uygun bir yerine <? add_filter(‘the_content’, ‘heading_replacement_filter_headings’); ?> kodunu ekleyin.
Bir önceki yazımız olan .tr Uzantısının SEO’ya Etkisi başlıklı makalemizde .tr uzantısı, .tr uzantısı ve seo ve .tr uzantısının seo’ya etkileri hakkında bilgiler verilmektedir.

kaynak : http://www.seohocasi.com/h-taglari-nedir-ne-ise-yarar/

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*