Anasayfa » SEO » Google index alma sorunu ve kesin çözüm

Google index alma sorunu ve kesin çözüm

Merhaba arkadaşlar son zamanlar da webmaster forumlarında ve Facebook’ta ki webmaster gruplarında bazı arkadaşlarımızın yazılarının saatlarce index alamaması gibi bir sorunla uğraştıklarını görüyorum. Aslında arkadaşlar Penguen 2.0 güncellemesinden sonra neredeyse her site index sorunu yaşamaya başladı ancak index sorununu çözmenin çok kolay bir yolu var arkadaşlar.

index sorunu

Birazdan anlatacağım yöntemle bundan sonra ne eklenti desteklerine, ne pinglemeye, ne de imleme işlemlerine gerek duyacaksınız. Çünkü bundan sonra yalnızca Google’ın tek bir hizmetini kullanmanız sizler için yeterli olacaktır. Öncelikle birazdan bahsedeceğim yöntemi kullanabilmeniz için sitenizi Google Webmaster Araçları‘na eklemeniz gerekmektedir. Zaten kullanacağımız özellik, bu araçların içerisinde bulunan Google gibi getir fonksiyonudur.

Öncelikle arkadaşlar sizlere yapmanız gerekenleri maddeler halinde anlatacağım, anlamayan arkadaşlar içinse yazının altına bu konu hakkında çektiğim bir videoyu ekliyorum.

 • İlk olarak arkadaşlar webmaster araçlarının ana sayfasına gelin ve hızlı index almasını istediğiniz yazının bulunduğu siteyi buradan seçin.
 • Daha sonra açılan sayfanın sol kısmında bulunan menüden Tarama > Google gibi Getir bağlantısını izleyin.
 • Açılan sayfa da önünüze uzun bir kutucuk çıkmıştır, buraya indexlenmesini istediğimiz yazının linkini şu şekilde yazıyoruz.
  Örneğin yazınızın linki http://burakisci.com/burakisci-v4-seo-uyumlu-kisisel-wordpress-temasi.html ise
  o kutucuğa adresi burakisci-v4-seo-uyumlu-kisisel-wordpress-temasi.html şeklinde yazıyoruz.
 • Daha sonra kutucuğun sağ tarafında ki kırmızı arkaplanlı “Getir” butonuna tıklayın.
 • Butona tıkladıktan sonra sayfa tekrar yüklenecektir, burada sayfanın yine tekrar yüklenmesini bekleyin.
 • Son olarak da sayfa tekrar yüklendikten sonra alt kısımda yer alan bağlantınızın yanında ki “dizine gönder” linkine tıklayın ve yazınızı Google dizinine gönderin.

Bu işlemi yaptıktan sonra arkadaşlar yazılarınız 5-10 saniye içerisinde index alacaktır. Aslında işlem gözünüze uzunmuş gibi gözükmüş olabilir ancak sizin en fazla bir dakikanızı alacak bir işlemdir. İlk zamanlar belki bu süre birkaç dakika olabilir ancak zamanla bu süre git gide düşüyor ve en sonunda bu aracı kullanmaya gerek kalmayacak şekilde yazılarınız anında index almaya başlıyor. Yukarıda ki adımları anlamayan arkadaşlar aşağıda ki videoyu izleyebilirler.

kaynak : http://burakisci.com/google-indexlenme-sorununa-karsi-kesin-cozum.html | Burak İşçi hocamıza teşekkür ediyoruz anlatımlarından dolayı başarılarının devamını diliyoruz.

4 yorum

 1. elinize sağlık hocam çok faydalı bir konu paylaşmışsınız

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*