Anasayfa » SEO » Google İlk Sayfaya Çıkmanın Altın Kuralları

Google İlk Sayfaya Çıkmanın Altın Kuralları

Merhabalar,

Aramalarda yerinizi edinmek çokta zor değil aslında. Planlı çalışmak ve kaliteli içerik girerek üst sıralarda çıkmak mümkündür. Fakat yaptığınız işin profosyonel tarafı olmalı, birde bol bol vaktiniz olmalı ve bu işe ciddi saatler ayırmalısınız.

 

Bu yazımızda sizlere Google’da üst sıralarda çıkma yöntemlerini başlıca anlatmaya çalışacağım. Olmazsa olmazlar her şeyde olduğu gibi “seo” denilen illette de var. Bu olmazsa olmazlar ne imiş hep birlikte bakalım.

 

Anahtar kelimelerinizi taratın ve rakiplerinizi ölçün-tartın;

Yükselmek istediğiniz anahtar kelimeyi Google’da aratmayı denediniz mi hiç? Denememiş iseniz hemen okumayı bırakın ve aramayı yapın. Eğer “film” gibi “haber” gibi “video” gibi rekabet gücü fazla kelimelerde ilerlemeyi düşünüyorsanız çok geniş bir içeriğe ve bilgi kaynağına ihtiyacınız olacaktır. Rakiplerinizi geçmek ve üst sıralarda çıkmak istiyorsanız, yapılan eksiklikleri gözden geçirip siz daha iyisini yapmaya çalışmalısınız.

 

Dikkatli ve Legal olun;

Hep inandığım bir söz vardır; ” İstemek başarmanın yarısıdır.” Yeterki isteyin, istedikten sonra yapamayacağınız hiç bir şey yoktur. Çalışmalarınızda doğru yöntemlerle çalışmak ve doğruluğu kanıtlanmamış çalışmamalara yönelmemek sizi başarıya ulaştıracak etkenlerden bir tanesidir. İnternet üzerinden dağıtılan “pr yükseltme programı , alexa düşürme programı” gibi saçma sapan uygulamalarla vaktinizi harcamamanızı öneririm. Ve asla işi oldu bittiye getirmeye çalışmayın, sabırlı olun.

 

Özgün ve Güncel Olun;

Eğer yeteri kaynağınız olduğuna eminseniz veya yayın yaptığınız kategori hakkında yeteri kadar bilgiye sahipseniz burayı hiç okumayın bile.  Özgün olmanız sizi bir adım önde kılar. Google kopya içerik olmayan, kendi içeriğini üreten sitelere her zaman öncelik tanımıştır ve üst sıralarda olması gerektiğini düşünür. Özgünlük, özgünlük diyoruz fakat başarıya ulaşmanıza sebep olan ve yapmanız gereken bir diğer unsur ise güncelliktir. Güncel bir site sürekli yeniliğe açık ve aktif olduğu için, yayınlarınız daha dikkate alınır ve bilmem kaç gün önce yayınlanmış yazılar yerine ziyaretçilerinizle yeni şeyler paylaşmış olursunuz. Hem ziyaret sayısına göre hemde özgün içeriğinize göre değerlendirilir, ona göre hakettiğiniz yerin sahibi olursunuz.

 

Doğru Reklam ve Link Çıkışları Sağlamak;

Kaliteli ve doğru yerden alınmış link çıkışları sizi başarıya götürecek önemli etkenlerden bir tanesidir. Link ve reklam çıkışlarınızı sizinle aynı kategoride yarışan kaliteli sitelerden sağlamak size ayrı bir değer katacaktır. Bilenleriniz vardır belki. Bilmeyenleriniz için söyleyeyim; artık kaliteli link çıkışları almak için ‘pagerank’ değeri o kadar da önemli değil. Güncel ve özgün içerik üreten siteler sizi daha yukarı çeker ve sıralamalarda yer edinmenizi sağlar.

4 yorum

  1. BURSA EVDEN EVE NAKLİYAT 1 SIRADAYIZ İNŞALLAH

  2. Bursa Evden Eve Nakliyat’ ta biz de ikinci sayfadayız çok yakında ilk sayfaya geliceğiz http://www.webtasarliyoruz.com ekibi sayesinde 😉

  3. çok şükür biz de bursa evden eve kelimesinde 1. sayfaya geldik

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*