Anasayfa » SEO » Backlink Sorgulama ve Analiz Siteleri 2015

Backlink Sorgulama ve Analiz Siteleri 2015

Backlink Sorgulama ve Analiz Siteleri 2015

Backlink sorgulama ve analiz siteleri konu başlıklı yazımızı dikkatlice okumanızı öneririz. Genellikle sadece analiz sitelerini öğrenip çıkacağınızı düşündüğümüz için bu açıklamayı yapma gereği duyduk. Burada analiz ve sorgulama sitelerini paylaşmadan önce önemli açıklamalara yer vermiş bulunmaktayız.

Backlink terimi SEO çalışmalarınızın başarıya ulaşması için ihtiyacınız olan en önemli kaynaktır. Bunu bazı kişiler kabul etmesede bu böyle. Genellikle bu konuyu kabul etmeyen kişiler süreci yanlış yöneten, dış kaynak konusunda tecrübe sahibi olmayan kişilerdir. Zamanında başarıyı sadece backlink kaynakları ile elde eden kişiler bugün bu terime ön yargılı bakmaktadır. Sebebi ise Google arama motorunun yapmış olduğu güncellemelerdir. Bu güncellemelerden etkilenmemek için bilmeniz gereken bir kaç kural vardır. Bunların en önemlisi Google yönergelerine uymayan kaynakları bilmenizdir. Bu yönergeleri bu bağlantıda paylaşmıştık. İncelemenizi öneririz. Bunun haricinde almış olduğunuz hiç bir bağlantıda tek bir anchor text kullanmamanızı önermiyoruz. Çapa metin çeşitliliği SEO açısından çok önemli. Bizim fikrimiz direkt olarak URL’e bağlantı almanız yönünde olacaktır.

backlink-sorgulama-analiz-siteleri

Backlink sorgulamanın iki amacı vardır. Birincisi kendi bağlantılarınızı diğeri ise rakiplerinizin bağlantılarını görmektir. Rakiplerinizin bağlantılarını analiz ederek başarıya ulaşmayı amaçlayabilirsiniz. Bizler bu yazımızda siz değerli okurlarımıza hem kendi hemde rakiplerinizi analiz edebileceğiniz backlink sorgulama siteleri hakkında bilgiler aktaracağız.

Open Site Explorer – MOZ

Bizim için en değerli, en doğru bilgiyi aktaran sorgulama sitesi. Bu internet girişimi ile sorguladığınız web sayfasının kaynaklarının yanı sıra sosyal sinyallerini de ölçümleyebilirsiniz. Bizim tercih etmemizin sebebi botlarının çok çalışkan olmasıdır. Çalışkan olan bu botlar internet sitelerinin kaynaklarını doğru bir biçimde analiz edip bizlere yansıtmaktadır.

İnternet sitesine https://moz.com/researchtools/ose/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Ahrefs

Bir diğer kaynak ise ahrefs.com sitesidir. Bu site de open site explorer gibi hem backlink analizi hem de sosyal sinyallerin analizini yapabilmektedir. Çapa metin dağılımını, dış kaynakların kelime yoğunluğunu ölçümleyebileceğiniz bu kaynağıda ısrarla önermekteyiz.

Majestic SEO

Majestic.com ile de backlink kaynaklarınızı sorgulayıp analiz edebilirsiniz. Trust flow özelliği ile de web sayfanızın güvenirlilik derecesini de sizlerle paylaşmış oluyorka.

 

kaynak : http://sitedestek.net/backlink-sorgulama-ve-analiz-siteleri

 

 

13 yorum

  1. Hocam kaynağa link vermenizi rica edeceğim.

  2. Türkçe ve ücretsiz olarak alexa backlinkler için => http://backlinksorgulama.net adresi mevcut

  3. Bilgi ve içerik için teşekkür ederim.

  4. Öncellikle teşekkür ederim, yazınızı sonuna kadar okudum ve gerçekten de çok faydalı bilgiler mevcut. Dediklerinizi yapacam.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*