Anasayfa » SEO » All in one seo pack ayarları

All in one seo pack ayarları

CMS yani İçerik Yönetim Sistemleri kategorisinde, son zamanlarda en çok öne çıkan sistem olan WordPress’i, tercih sebebi yapan etkenlerden biriside, seo uyumlu bir sistem olmasıdır. Ancak, wordpress seo ayarlarını geliştirmek ve siteminizin seo gücünü dolayısıyla arama motoru dostluğunu güçlendirmek için bir takım eklentiler kurmamız gerekmektedir.

Seo nedir?, Neden seo çalışması yapılmalıdır? gibi sorulara artık girmeyeceğim. Seonun önem ve gücünü,webmaster dünyasının yanından geçenler bile bilmektedir. Seo konusunda, wp sistemi için geliştirilmiş pek çok eklenti vardır. Bunların kimisi ücretli, kimisi ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. “All in One Seo Pack” ücretsiz eklentiler arasında en çok kullanılan, kullanımı en basit ve en etkili olan eklentidir. Ücretsiz olması onu yetersiz mi yapıyor? Elbette hayır. Pek çok ücretli seo eklentisinin işlevlerini yerine getirebilen bir eklentidir. Gelelim eklentinin kurulum ve kullanımına;

All in One Seo Pack Kurulumu

WordPress Eklenti Kurulumu başlıklı yazımda, eklenti nasıl kurulur? sorusuna detaylı cevap verdim. Bu yazımda bahsettiğim yöntemlerden birisini seçerek, eklenti kurulumunu yapabilirsiniz.

All in One Seo Pack Ayarları

Eklentimizi kurduk ve etkinleştirdik. Şimdi geldi eklenti ayarlarını yapmaya. Admin panelden > Ayarlar> All in One Seo sekmesine tıkladığımız zaman karşımızda böyle bir ayar sayfası çıkacaktır. Resimde, her bir ayar sekmesi için ayrıntılı açıklama örnekler ile yapılmıştır.

all-in-one-seo-pack-ayarları

Eklenti ayarlarımızı yaptık. Şimdi geldi yazı yazarken bu eklentinin kullanımına. Yazılar>Yeni Ekle diyelim. Yeni yazı taslağımızı oluşturduğumuz sayfanın altına resimdeki gibi bir bölüm açılacaktır. Bu bölüm ile ilgili yine ayrıntılı bilgi resim üzerinde mevcuttur:

kaynak : http://aykutozdemir.com.tr/wordpress/all-in-one-seo-pack-ile-etkili-seo.html

2 yorum

  1. kardeşim siten çok güzel olmuş ellerıne saglık çok faydalı makaleler 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*