Anasayfa » SEO » Kalıcı baclink almak ve önemi

Kalıcı baclink almak ve önemi

Merhaba murataktas.org okurlarımız. Bugün sizler için 2013 yılında yapmanız gereken bazı seo çalışmalarından bahsetmek istiyorum.Son günlerde Matt Cutts açıklamalarına dayanarak bazı bilgileri sizlere aktarmak istedim.Başlıkta söylediğim gibi kalıcı backlink değeri gerçekten çok fazla oranda artmaya başlamış durumda.Peki kalıcı backlink almak için neler yapabiliriz sorularınız olabilir.Şimdi sizlere için başlıklar halinde bunların sıralamasını yapmak istiyorum.

  1. İlk olarak arkadaşlar şöyle düşünün bir çok arkadaşımız webmaster sitelerinden link alım ve satış yapmaktadır.Aylık veya 3 aylık periyotlar ile alım yapmaktadırlar.Bunların yerine yani link almak yerine site satın almanız sizler için daha uygun olacaktır.Neden derseniz aldığınız linkler kalkacak mı adam silecekmi diye bir derdiniz olmayacak.Veya yeni bu sektöre girmiş bir çok arkadaşımız heveslenip site açıyor ve 3 ay sonra siteyi kapatıyor.Kapanınca mecburen linklerde kalkmış oluyor.Bunun yerine uygun içeriğin çöp olmayan site alarak hem maliyeti düşürmüş olursunuz hemde link kalktı mı uçtu mu diye düşünmezsiniz.
  2. Her zaman dediğimiz gibi size ait sitelerinizin olması her zaman iyidir.Domain veya hostta para verecek durumunuz yok ise özellikle wordpress.com ve blogspot.com sitelerinden bloglar almanız sizler için daha uygundur.İçeriğine 5 veya 6 tane makale attıktan sonra belli bir süre geçtikten sonra siteniz için bir bağlantı oluşturabilirsiniz.Bu link bile kalıcı olduğu için siteniz için kalıcı bir backlink almış olursunuz.
  3. Video vb sitelerden yani uzun zamandır internet sektöründe yer alan video sitelerinden link alabilirsiniz.Örneğin son günlerde yapılan video backlink olayına girmenizi tavsiye ederim.Youtube vb siteler kolay kolay videoları silmedikleri için bunlar sizin için kalıcı backlink sağlamaktadır.
  4. Uzun zamandır hayatta olan bir çok forumdan tanıtım yazısı almanız da sizler için büyük oranda yarar sağlamaktadır.Ama şunu unutmayın kesinlikle işe yaramayan kısa ömürlü günü birlik forumlardan link almayınız.Uzun ömürlü kaliteli forumlara yönelmeye çalışın.
  5. Kaliteli sitelerden veya bloglardan link almak yerine yukarı da dediğim gibi 3 aylık veya 6 aylık linkler almak yerine tanıtım yazısı almanız daha mantıklı olacaktır.Tanıtım yazıları ömürlük olarak görüldüğü için daha sağlıklı olacaktır.
  6. Bloglara yorum atmanın son zamanda işe yaramadığı söylenmektedir.Evet işe yaramıyor çünkü bir çok arkadaşımız çöp sitelerden veya konulardan blog backlink almaktadır.Bunun yerine kaliteli bloglardan özellikle o sitenin en kaliteli sayfasından yorum backlink almak daha sağlıklıdır.Şunu da sorabilirsiniz bir bloğun kaliteli sayfası nasıl bulunur derseniz ahrefs sitesi bu konuda yardımcı olmaktadır.
  7. Kaliteli dizin sitelerinden alınan kalıcı backlinkler sağlıklı olacaktır sizler için.Dizinlerde de dikkat etmeniz gereken Dmoz vb dizinlerden almanız daha sağlıklıdır.Kendimi bildim bileli bu dmoz var burdan bir link almak gerçekten kalıcı backlinktir sizler için.
  8. Facebook vb sosyal medyada bulunmanız ve özellikle sayfaları sizlerin yönetmesi çok sağlıklıdır.Sitenizin tanıtımını ve linklerini sizler kontrol ettiğiniz için silinme vs durumu olmayacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*